Makita 40 V Max XGT® sērija rada revolūciju akumulatoru instrumentu nozarē

Jautājums par bezvadu instrumentu jaudu un to darbības ilgumu ar vienu uzlādi vienmēr ir bijis aktuāls. Japāņu ražotājs Makita pēdējos gados īpašu uzmanību veltījis tieši akumulatoru instrumentu pilnveidošanai un ir pārliecināts, ka tie nākotnē dominēs, aizvietojot vadu un iekšdedzes motoru risinājumus.

XGT® – 40 voltu akumulatoru sērija

Lai apmierinātu vajadzību pēc lielākas jaudas instrumentiem, Makita piedāvā bezvadu instrumentu sēriju, kuras enerģijas avots ir 40 voltu akumulatori. Tie nav vienkārši jaudīgāki akumulatori – tie ir 40 V paaudzes instrumenti, kas nodrošinās lielāku jaudu, lielāku izturību un ātrāku uzlādi. XGT sērija ir konstruēta tā, lai akumulatoru tehnoloģija maksimāli kalpotu dzinēja jaudai, kopā nodrošinot labāku instrumenta veiktspēju.

Un runa ir ne tikai par jaudu

Virkne ražotāju koncentrējas uz akumulatoru ietilpības palielināšanu, bet Makita iet citu ceļu, uzskatot, ka palielinot akumulatora ietilpību un vienlaikus ražojot smagākus un lielākus akumulatorus, zaudēs instrumenta ergonomiskums.  40 V XGT sērijā ir iebūvēta tehnoloģija, kas nodrošina digitālu komunikāciju starp akumulatoru un instrumentu.

Radīts darbam

XGT® akumulatoru konstrukcija ir īpaši izstrādāta izturībai smaga darba apstākļos. Trīs pakāpju aizsardzība no ūdens, spaiļu īssavienojuma novēršanas sistēma un augsta putekļu noturība darbam reālā būvlaukuma vidē. Paaugstinātas stiprības vadotnes, droši fiksēs akumulatoru jauno lieljaudas instrumentu izmantošanas laikā. Instrumenti ir kā radīti darbam gan būvniecībā, gan rūpniecībā, gan mežsaimniecībā – visur, kur vajadzīga jauda un izturība.

Jauda, kas ātri atjaunojas

Lai pastāvīgi varētu lietot instrumentu, svarīgi, cik ātri iespējams uzlādēt tā akumulatoru. Jaunās XGT sērijas lādētājs un akumulators veic savstarpēju komunikāciju. Tas ļauj lādētājam dot visoptimālāko uzlādi, atkarībā no akumulatora stāvokļa. Lādētājs ir aprīkots ar diviem ventilatoriem: vienu akumulatora piespiedu dzesēšanai un otru – uzlādes ķēdes dzesēšanai. Šo metožu apvienošana novērš augstu temperatūru akumulatorā un lādētājā, līdz ar to – pagarina akumulatora kalpošanas laiku un ievērojami paātrina uzlādes procesu. 2,5 Ah akumulatora uzlādes laiks ir tikai 28 minūtes, bet 4,0 Ah akumulatoru ir iespējams pilnībā uzlādēt 45 minūšu laikā.

Populārākie no XGT sērijas

Populārākie XGT sērijas instrumenti: perforatori, zobenzāģi, trieciena uzgriežņu atslēgas, ripzāģi, leņķa slīpmašīnas, leņķzāģi un urbjmašīnas/skrūvgrieži, ar triecienfunkciju, vai bez tās. Svarīga ir ne tikai jauda – triecienskrūvgriežiem piemīt augsts maksimālais griezes momentu (220 Nm), urbjmašīnas ir aprīkotas ar elektroniski vadāmu sajūgu un arī ar griezes momenta ierobežotāju, kas aptur motora darbību gadījumā, ja negaidīti tiek izraisīta instrumenta nobloķēšanās. Tas būtiski samazina darba traumu risku – plaukstas locītavas sastiepumus vai citas iespējamās traumas. Un tās ir tikai dažas no XGT priekšrocībām.

Pieejami arī jaudīgākie dārza XGT 40 V sērijas instrumenti: krūmgrieži un trimmeri, dzīvžogu šķēres, lapu pūtēji, ķēdes zāģi, kā arī lukturi un radio, kā arī ventilatori un mobilās saldētavas ar sildīšanas funkciju.